MTA BTK Zenetudományi Intézet hangarchivumából térképre vittek több mint 12 ezer órányi felvételt. A többnyire népdalokat tartalmazó adatbázis körülbelül 200 ezer dallamot tartalmaz. Magyarországon eddig még nem volt hasonló méretű, szabadon hozzáférhető hangadatbázis - adta hírül az Index.
A népdalok eredetét, rögzítésének helyét mutatja a virtuális térkép. Így nem csak a mintegy 200 ezer dallamot lehet meghallgatni, hanem azt is, hogy mit énekeltek az ott élők évtizedekkel ezelőtt. Az adatbázisban egyaránt található olyan dallam, amit még Kodály Zoltán, Bartók Béla, Martin György, vagy Kallós Zoltán gyűjtött, és van olyan is, amit a kilencvenes években rögzítettek.
"A tervek szerint ez az adatbázis nem marad elszigetelt. Mint a projektet vezető Bolya Mátyás, az MTA Zenetudományi Intézetének munkatársa elmondta, a hangarchívum már most is tartalmaz írásos feljegyzéseket, de ezt a későbbiekben filmfelvételekkel egészítik ki, így a néptánc-örökségünkbe is könnyen betekinthetünk a neten."
A nyitó kép illusztráció.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.