Tudod, hogy mi az a druzsbatánc, a fércelés, a szarkatánc vagy a furiant. Jártál már gyermeklakodalomban vagy macskabálban? Tisztában vagy azzal, hogy a habanera, a halling, a ranče honnan származik és ki is az első legény?
Ha nem, akkor itt egy kis segítség.
Az elmúlt öt-hat évben néptánckutatók és munkatársaik mintegy húszfős közössége összeállította a interneten elérhető, keresztkapcsolatos adatbázisokból álló Néptánc Tudástárat. A folyamatosan bővülő kétnyelvű Tudástár az MTA BTK Zenetudományi Intézet Néptánc Archívumának adatait és egyes dokumentumait adja közre. A Tudástár nyitóoldalán négy szöveg érhető el, amely bemutatja magát a Néptánc Tudástárat, a Néptánc Archívumot, a közölt adatok jellegét, valamint a Tudástár összeállításában részt vevő kutatókat és munkatársaikat. Az almenükben többek között filmek, fotók, adatmutató és lexikon is található.
A cikk megjelenését az NKA Halmos Béla Program Ideiglenes Kollégium támogatta.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.