Egy új sorozat első részeként közelebbről megismerkedhetünk a Romani Design kulturális szerepvállalásával, amelynek része a tradíciók és a divat közelítése, miközben szociális hidat kíván képezni alkotásai révén, azaz célja a cigány kisebbségi kultúra illetve a romák társadalmi integrációja minőségi, kézműves designtermékek által. Magyarország első, nemzetközileg is elismert és egyre népszerűbb roma divatstúdiójáról az alapítóval, Varga Erikával beszélgettünk.
A blogon a hagyomány és divat témakörét összemosva olyan kézműveseket és tervezőket szeretnénk bemutatni, akik a jelenkor trendjeit nem figyelmen kívül akarják hagyni, hanem vele, benne képesek érvényesíteni és megvalósítani egyedi stílusú alkotásaikat, saját ötleteiket, miközben szorosan kapcsolatban állnak a tradícionális technikákkal, legyen az az anyagválasztás, mintázatok, szimbólumok használata, formavilág vagy akár az újrafelhasználhatóság.
A Romani Design a divat mellett tehát rendkívül fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, de a márka munkássága által mindenki számára közelebbivé, érthetőbbé válik a roma népviseleti örökség is, ami a magyar és kárpát-medencei népviseleti kultúra jellegzetes, különösen sokoldalú része.
„Számomra a divat ugyanaz, mint írónak a szavak, a festőnek a színek. A ruháimon keresztül tudom megfogalmazni önmagam és megteremteni azt a világot, amelyben szívesen élek” - vallja Varga Erika, a Romani Design ötletgazdája, aki alapvetően ötvösművész.
Ha tetszett, kövesd a blogot itt és oszd meg ismerőseiddel is. Kösz!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.