Jaj, a világ! podcast. Magyar zenészek érvényesülése a nemzetközi piacon – beszélgetések életutakról, stratégiákról a külföldön sikeres zenészekkel. A külföldi siker útja és ára. Biljarszki Emil hosszú zenei, rádiós, újságírói és zeneipari karrierje során megismert zenei pályákat, életutakat mutat be ebben a podcast sorozatban.
Mindenhol játszottak Európában, de Dél-Amerikában és Japánban is jártak. Lemezeiket az egyik legnagyobb progresszív kiadó, a Musea terjeszti 15 országban. A zenéjük tiszteletet ébreszt olyanokban is, akik egyáltalán nem vevők a progresszív stílusokra. Rock, metál és jazz ötvözése elképesztő virtuózitással. Sikersztori önerőből. Aztán jön a covid és a TikTok.
"...Már 2010-ben többet játszottunk külföldön, mint itthon.
...Abban a pillanatban, hogy angol kiadód van, már máshogy bánnak veled.
...Amikor az internet miatt csökkentek a lemez eladások mindenki nagyobb hangsúlyt tett a merchandise-ra. Néha a gázsinál is nagyobb összegek jöttek össze ebből.
...Egy kiadó a bevétel 75%-át viszi el.
...Csereüdültetés egy japán zenekarral. A háromórás dedikálás.
...A németek visszafogottak, de a végén ódákat zengenek. Az olaszok szétverik a koncerttermet.
...A hosszú turnén mindenkinek pakolni kell, ha sztár, ha nem."
Markó Ádámmal beszélgettünk. Az idén 20 éves zenekar különleges koncertet ad november 15-én az A38-as hajón, ahol minden eddig tag lesz látható. Ott a helyünk!
A podcast az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program támogatásával készült.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.